Porozmawiajmy

Tel. do psychologa to 693 200 444

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji psychologicznych 🫠🫠🫠
Borykasz się z trudnymi sytuacjami w życiu codziennym, jesteś przeciążony obowiązkami dnia codziennego, a może masz trudności w akceptacji zmian.
Osoba korzystająca z pomocy będzie mogła wyrazić swoje uczucia wynikające z problemów dnia codziennego co ułatwi dotarcie do jej potrzeb. Obniży to jej poziom stresu i zmieni to jej sposób radzenia sobie z nim.
Psycholog pomoże osobom w szukaniu rozwiązań, będzie zadawał odpowiednie pytania, odkryje/wzmocni ich zasoby i poczucie sprawczości w życiu. Z pomocy korzystać będą mogli m.in rodzice mający trudności wychowawcze z dziećmi.
Zapraszamy do skorzystania z możliwości skonsultowania się telefonicznego z psychologiem.
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

W dniu 14 października 2023 r. już po raz drugi spotkaliśmy się na wspólnym gotowaniu wraz z mieszkańcami Gminy Łubniany.

Działania prowadzone były w ramach realizowanego, przez Stowarzyszenie DROGA DO CELU, wspólnie z Gminą Łubniany, Łubniańskim Ośrodkiem Kultury, Publiczną Szkołą Podstawową w Łubnianach, Publiczną Szkołą Podstawową w Jełowej, Publiczną Szkołą Podstawową w Brynicy, Publiczną Szkołą Podstawową w Luboszycach, projektu pt. „Porozmawiajmy”. Organizowane przez nas warsztaty kulinarne mają na celu integrowanie rodziny w czasie, gdy wszystkie nasze obowiązki wykonujemy w wielkim pędzie. Warto na chwilę się zatrzymać i razem wspólnie spędzić chwilę podczas której jest czas na gotowanie ale i czas na rozmowę, a przede wszystkim czas aby zrobić coś razem, wspólnie poradzić sobie z zadaniem jakie sobie postawiliśmy.

Dodatkowo mieliśmy kolejny raz poznać potrawy inspirowane kuchnia śląską. Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w przyrządzaniu takich potraw jak: krem dyniowy z olejem pietruszkowym i pudrem z oliwy, polędwica z dzika gotowana sous vide w ziołowej posypce, śląski pańćkraut, pianka z żurawiny, śląska szpajza cytrynowa, kawior jagodowy, płatki róży.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Zapraszamy do konsultacji telefonicznych z psychologiem

Stres obecny w naszym życiu, często związany z nadmierną ilością obowiązków, konflikty z  bliskimi, kryzys w związku, spadek nastroju czy poważna choroba,– w życiu każdego z nas mogą przydarzyć się trudne sytuacje. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie samemu poradzić sobie z problemem, który znacząco wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie.

W sytuacji, gdy czujemy, że aktualnie przeżywane trudności są większe, niż nasze zasoby do radzenia sobie z nimi, warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne i zwrócić się po pomoc do Specjalisty.

Psycholog online pomoże przetrwać najtrudniejsze chwile.

Pomoc psychologiczna online jest tak samo skuteczna jak ta oferowana stacjonarnie. Jeżeli więc z jakichkolwiek przyczyn wolisz skorzystać ze wsparcia w domowym zaciszu, możesz mieć pewność, że uzyskasz u nas pomoc na najwyższym poziomie.

Przestańcie biec, posłuchajcie. Biją?

To wy – wasza wolność. Jesteście panami świata.

Macie skarb, swój sekret. Wystarczy posłuchać w ciszy Słyszycie?

Jesteście panami świata!

W dniach 20 – 24 marca 2023 roku w Łubniańskim Ośrodku Kultury Stowarzyszenie Droga do Celu realizowało działanie pt. organizacja teatru uczniowskiego w ramach. projektu Porozmawiajmy   

 

Młodzież Łubniańskich szkół przez trzy dni pod czujnym okiem Pana Grzegorza Jach, Tomasza Siniew i Jolanta Dec przygotowywała spektakl pt. SEKRET. W dniu 24 marca podczas dwóch realizacji spektakl mogli zobaczyć uczniowie Gminy Łubniany oraz zaproszeni goście. Wzruszeń i owacji nie było końca. Dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie oraz wszystkim zaangażowanym w projekt za cierpliwość i wytrwałość w tych długich i niezapomnianych dniach pracy nad spektaklem.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i  Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

 

Porozmawiajmy – to przesłanie skierowane do mieszkańców Gminy Łubniany od Stowarzyszenia Droga do Celu z Opola. Dzięki realizacji projektu o tym samym tytule, realizowanego w ramach programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny” organizacja chce uwrażliwić na zjawisko przemocy w rodzinie i empatii dla osób jej doświadczających. Wartość projektu, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny wynosi aż 25 274,64 euro.


Kilka działań – jeden projekt

Projekt składa się z kilku działań. Pierwszym z nich jest utworzenie teatru profilaktycznego w Łubnianach, który pokaże w scenach problem przemocy i wyobcowania dzieci oraz młodzieży. Uczniowie szkół podstawowych z Gminy Łubniany zagrają ten spektakl przed swoimi rówieśnikami, nauczycielami i rodzicami.
Kolejnym działaniem będą warsztaty kulinarne, w trakcie których uczestnicy będą mogli skorzystać ze wsparcia psychologicznego. Dodatkowo, w trakcie warsztatów nauczyciele, rodzice oraz członkowie zespołu interdyscyplinarnego działającego w Gminie Łubniany uzyskają poprzez szkolenia narzędzia do podjęcia walki z trudnym tematem, jakim jest przemoc w rodzinie.

Siła w partnerstwie

Liderem projektu jest Stowarzyszenie Droga do Celu z Opola, a partnerami Łubniański Ośrodek Kultury, Publiczna Szkoła Podstawowa w Brynicy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jełowej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Luboszycach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach oraz Urząd Gminy Łubniany.
Działania w ramach projektu rozpoczęły się w listopadzie 2022 roku i potrwają do końca stycznia 2024 roku.