Porozmawiajmy

Zapraszamy do konsultacji telefonicznych z psychologiem

Stres obecny w naszym życiu, często związany z nadmierną ilością obowiązków, konflikty z  bliskimi, kryzys w związku, spadek nastroju czy poważna choroba,– w życiu każdego z nas mogą przydarzyć się trudne sytuacje. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie samemu poradzić sobie z problemem, który znacząco wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie.

W sytuacji, gdy czujemy, że aktualnie przeżywane trudności są większe, niż nasze zasoby do radzenia sobie z nimi, warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne i zwrócić się po pomoc do Specjalisty.

Psycholog online pomoże przetrwać najtrudniejsze chwile.

Pomoc psychologiczna online jest tak samo skuteczna jak ta oferowana stacjonarnie. Jeżeli więc z jakichkolwiek przyczyn wolisz skorzystać ze wsparcia w domowym zaciszu, możesz mieć pewność, że uzyskasz u nas pomoc na najwyższym poziomie.

Przestańcie biec, posłuchajcie. Biją?

To wy – wasza wolność. Jesteście panami świata.

Macie skarb, swój sekret. Wystarczy posłuchać w ciszy Słyszycie?

Jesteście panami świata!

W dniach 20 – 24 marca 2023 roku w Łubniańskim Ośrodku Kultury Stowarzyszenie Droga do Celu realizowało działanie pt. organizacja teatru uczniowskiego w ramach. projektu Porozmawiajmy   

 

Młodzież Łubniańskich szkół przez trzy dni pod czujnym okiem Pana Grzegorza Jach, Tomasza Siniew i Jolanta Dec przygotowywała spektakl pt. SEKRET. W dniu 24 marca podczas dwóch realizacji spektakl mogli zobaczyć uczniowie Gminy Łubniany oraz zaproszeni goście. Wzruszeń i owacji nie było końca. Dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie oraz wszystkim zaangażowanym w projekt za cierpliwość i wytrwałość w tych długich i niezapomnianych dniach pracy nad spektaklem.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i  Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

 

Porozmawiajmy – to przesłanie skierowane do mieszkańców Gminy Łubniany od Stowarzyszenia Droga do Celu z Opola. Dzięki realizacji projektu o tym samym tytule, realizowanego w ramach programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny” organizacja chce uwrażliwić na zjawisko przemocy w rodzinie i empatii dla osób jej doświadczających. Wartość projektu, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny wynosi aż 25 274,64 euro.


Kilka działań – jeden projekt

Projekt składa się z kilku działań. Pierwszym z nich jest utworzenie teatru profilaktycznego w Łubnianach, który pokaże w scenach problem przemocy i wyobcowania dzieci oraz młodzieży. Uczniowie szkół podstawowych z Gminy Łubniany zagrają ten spektakl przed swoimi rówieśnikami, nauczycielami i rodzicami.
Kolejnym działaniem będą warsztaty kulinarne, w trakcie których uczestnicy będą mogli skorzystać ze wsparcia psychologicznego. Dodatkowo, w trakcie warsztatów nauczyciele, rodzice oraz członkowie zespołu interdyscyplinarnego działającego w Gminie Łubniany uzyskają poprzez szkolenia narzędzia do podjęcia walki z trudnym tematem, jakim jest przemoc w rodzinie.

Siła w partnerstwie

Liderem projektu jest Stowarzyszenie Droga do Celu z Opola, a partnerami Łubniański Ośrodek Kultury, Publiczna Szkoła Podstawowa w Brynicy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jełowej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Luboszycach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach oraz Urząd Gminy Łubniany.
Działania w ramach projektu rozpoczęły się w listopadzie 2022 roku i potrwają do końca stycznia 2024 roku.