“Sobota przy garach” part 2

W dniu 14 października 2023 r. już po raz drugi spotkaliśmy się na wspólnym gotowaniu wraz z mieszkańcami Gminy Łubniany.

Działania prowadzone były w ramach realizowanego, przez Stowarzyszenie DROGA DO CELU, wspólnie z Gminą Łubniany, Łubniańskim Ośrodkiem Kultury, Publiczną Szkołą Podstawową w Łubnianach, Publiczną Szkołą Podstawową w Jełowej, Publiczną Szkołą Podstawową w Brynicy, Publiczną Szkołą Podstawową w Luboszycach, projektu pt. „Porozmawiajmy”. Organizowane przez nas warsztaty kulinarne mają na celu integrowanie rodziny w czasie, gdy wszystkie nasze obowiązki wykonujemy w wielkim pędzie. Warto na chwilę się zatrzymać i razem wspólnie spędzić chwilę podczas której jest czas na gotowanie ale i czas na rozmowę, a przede wszystkim czas aby zrobić coś razem, wspólnie poradzić sobie z zadaniem jakie sobie postawiliśmy.

Dodatkowo mieliśmy kolejny raz poznać potrawy inspirowane kuchnia śląską. Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w przyrządzaniu takich potraw jak: krem dyniowy z olejem pietruszkowym i pudrem z oliwy, polędwica z dzika gotowana sous vide w ziołowej posypce, śląski pańćkraut, pianka z żurawiny, śląska szpajza cytrynowa, kawior jagodowy, płatki róży.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny